четверг, 3 января 2019 г.

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії буллінгу (цькуванню)" (№ 8584). За це рішення проголосували 228 нардепів.
Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4, яка передбачає, що буллінг (цькування), тобто дії учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могли б або завдали шкоди психічному або фізичному здоров'ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 або 1700 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Якщо цькування здійснено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 або 3400 грн) громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Законом визначено покарання за цькування, здійснене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років – накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Також законом передбачено, що неповідомлення керівником навчального закладу уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про випадки буллінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.
В законі визначені типові ознаки буллінгу, серед яких систематичність (повторюваність) дії; наявність сторін – кривдник (буллер), потерпілий (жертва буллінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної і/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, і/або заподіяння соціальної ізоляції потерпілого.

среда, 2 января 2019 г.


Урок тудового навчання 6 клас.


Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але ймає здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.
Лялька мотанка своїми руками
Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива.
Кожен елемент одягу ляльки-мотанки для наших пращурів мав символічне значення: спідниця символізувала землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом.
Лялька мотанка своїми руками фото
Виготов і Ти улюблений оберіг наших предків — ляльку-мотанку, постав її на покуті, або прикріпи над дверима, і нехай вона приносить щастя у Твою оселю.
Для виготовлення ляльки-мотанки підготуй, будь ласка:
  • клаптик білої тканини (15х15см) для голови,
  • кольорові клаптики тканини (9х9 см для ручок, 8х15 см для спіднички та 4х7 см для фартуха),
  • шматочок синтепону або вати,
  • нитки (лляні, шерстяні, бавовняні тощо),
  • нитки муліне або трикутничок квітчастої тканини (для волосся або хустки).
Лялька мотанка своїми руками
1. Загорни синтепон у білу тканину, обмотай червоними нитками.
Лялька мотанка своїми руками фото 1
Лялька мотанка своїми руками фото 2
2. За допомогою лляної нитки, або атласної стрічки зроби на обличчі мотанки сакральний хрест — спочатку вертикальну смужку, закріпивши нитки на шиї, потім — горизонтальну, зав’язавши вузлик ззаду голови.
Лялька мотанка своїми руками фото 3
Лялька мотанка своїми руками фото 4
3. Збери тканину для спіднички з одного боку в складки та примотай до ляльки. Нитку не обрізуй!
Лялька мотанка своїми руками фото 5
4. Обмотуючи ляльку червоною ниткою від шиї до талії, примотай фартух.
Лялька мотанка своїми руками фото 6
5. Тканину для рук згорни гармошкою, обмотай нитками.
Лялька мотанка своїми руками фото 7
6. Примотай ручки до ляльки нитками хрест-навхрест.
Лялька мотанка своїми руками фото 8
7. За допомогою ниток муліне зроби лялечці волосся. На місці проділу зав’яжи нитку, а з протилежного боку моток розріж ножицями.
Лялька мотанка своїми руками фото 9
8. Приклади до голови мотанки волосся, пригладь його та закріпи, перев’язавши ниткою на шиї.
Лялька мотанка своїми руками фото 10
Лялька мотанка своїми руками фото 11
9. Заплети Берегині коси.
Лялька мотанка своїми руками фото 12
10. Зав’яжи ляльці на голову стрічку, або одягни віночок. Шию можна прикрасити намистом.
Прадавній український талісман, зігрітий теплом Твоїх маленьких долоньок, готовий здійснювати заповітні бажання та захищати Твій дім від злих сил.
Лялька мотанка своїми руками фото 14
Не дивно, що ляльку-мотанку і досі вважають надійним оберегом, адже здавна Берегиня, зроблена власними руками, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику найдорожчої людини — матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любов’ю робила її для своєї дитини.